Reprezentativci Srbije u inostranim klubovima – Grčka i Nemačka

Nastavljena su prvenstva širom Evrope posle vikenda koji je bio predviđen za odigravanje evrolige.

Tako je na programu u Grčkoj bilo drugo kolo u kojem su oba “srpska” tima ostvarila ubedljive pobede. Prvo je Atlas, Bobana Stankovića i Gorana Vezmara, na gostovanju savladao ekipu Paska, rezultatom 51:38. Nešto kasnije iste večeri Dodekanisos, za koji nastupaju Zoran Jeremić i Vilijam Maksimović, savladao je ekipu Arisa sa ubedljivih 60:29.

U Nemačkoj je na programu bilo 13o kolo grupe sever, Rahden 96, Elvisa Fakića, koji je na čelu tabele sa 13 pobeda, ubedljivo je savladao Albu iz Berlina, koja je do sada zabeležila svega jedan trijumf, rezultatom 86:28.U grupi jug, meč između drugoplasirane ekipe SGK Rolling chocolate i Salzburga, bio je ujedno i najuzbudljiviji meč ovog kola. Posle velike borbe slavio je domaćin 59:56 iako je na 2 i po minuta do kraja bilo 54:54. Avdija Destani je bio solidan, sa 6 poena, 3 skoka i asistencijom, sve u prvom poluvremenu dok je Slobo Banjac bio jedan od najboljih pojedinaca postigavši 3 poena uz 10 skokova, 6 asistencija i jednom ukradenom loptom.